Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Najnowsza produkcja Movie Games została bardzo dobrze przyjęta przez graczy. Krótko po debiucie gra znajdowała się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się globalnie tytułów na platformie Steam, zbierając bardzo dobre oceny użytkowników. Movie Games planuje w najbliższym czasie opublikować ocenzurowaną wersję gry z obniżonymi ograniczeniami wiekowymi, aby wejść na kolejne terytoria.

11 marca br. na platformie Steam miała miejsce światowa premiera najnowszej gry Movie Games. Wyczekiwane przez tysiące graczy Lust from Beyond zabiera nas do wiktoriańskiej posiadłości, gdzie mieści się siedziba kultu czczącego erotyczne bóstwo z innego wymiaru. Victor Holloway, główny bohater gry, poznaje życie sekty od wewnątrz, zatracając się w jej bluźnierczych i seksualnych tradycjach. Przyjemności realnego świata jednak szybko przestają wystarczać. Kultyści, podążając za wizjami Victora, podejmują próbę dostania się do Lusst’ghaa – Krainy Rozkoszy znajdującej się poza granicami naszej rzeczywistości.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z premiery Lust from Beyond. Jest to gra dla dorosłego odbiorcy, która z racji unikalnego połączenia horroru z erotyką i idących za tym ograniczeń wiekowych nie dostaje takiej widoczności na Steamie, jak inne tytuły – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Do tej pory gra sprzedała się w liczbie 30 tys sztuk, a w dniu premiery była obecna w pierwszej 10 zestawienia “Global Top Sellers” Steama oraz osiągnęła status najlepiej sprzedającej się polskiej gry na platformie Valve (stan na dzień 12 marca 2021), co zdaniem Zarządu jest doskonałym wynikiem.

Warto dodać, że wraz z premierą Lust From Beyond łączna sprzedaż wszystkich gier autorstwa Movie Games przekroczyła milion sprzedanych kopii. Pozytywne recenzje dające rating “Very Positive” w serwisie Steam są kolejnym wyznacznikiem jakości tego tytułu oraz dowodem na to, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju. Szczególnie, że jest to trzecia nasza produkcja z rzędu, która osiągnęła taki wynik. Już teraz możemy stwierdzić, że, Movie Games osiąga jedne z najwyższych średnich spośród notowanych spółek zarówno z NC i GPW – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games

Gra zakwalifikowała się również do uczestnictwa w prestiżowym evencie GameDevDirect, który odbywał się w dniach 13-14 marca. Wydarzenie było promowane na głównych stronach IGN, GameSpot, Twitch oraz Steam.

To dopiero początek naszego popremierowego wsparcia gry – komentuje Wcześniak. – Cieszy nas również tempo spłacania się tytułu, dzięki optymalnemu budżetowi i wysokiej sprzedaży do kompletnej spłaty brakuje zaledwie kilku tysięcy sztuk, a więc na dniach zostanie osiągnięty ten poziom – dodaje.

GameDevDirect to konferencja online organizowana przez The Media Indie Exchange, organizację zrzeszającą twórców gier typu Indie. Podczas eventu wybrani twórcy gier prezentują szerokiej społeczności gamingowej swoje produkcje i zapowiadają nowe gry. Udział w evencie zdaniem Movie Games będzie miał wpływ na wzrost społeczności wokół Lust from Beyond oraz zwiększenie zasięgów.

Zależy nam na zebraniu feedbacku od graczy, aby jeszcze bardziej ulepszyć grę. Istotne jest również regularne zwiększanie zasięgów, aby tytuł „żył” jak najdłużej w świadomości graczy. Wydarzenia takie jak GameDevDirect, czy wcześniejsze udostępnienie na Steamie w ramach inicjatywy “free weekend” pierwszej części serii Lust, znacząco wpływają na zasięgi oraz rozbudowywanie społeczności – informuje Mateusz Wcześniak.

Planujemy również niebawem wydać ocenzurowaną wersję gry, aby zmniejszyć ograniczenia wiekowe i jeszcze bardziej zwiększyć zasięgi. Wydanie drugiej wersji gry może spowodować osiągnięcie podobnego efektu i sprawić, iż premiera LFB zrówna się przychodowo z tą DDS z zeszłego roku – dodaje.

Lust from Beyond to kolejna gra autorstwa Movie Games z gatunku horror. Pierwszą grą z tego gatunku było Lust for Darkness, wydane w czerwcu 2018 roku. W klimacie grozy została osadzona również gra The Beast Inside, która zadebiutowała na platformie Steam w październiku 2019 roku.

Movie Games zaprezentuje również nowe gry podczas Future Games Show organizowanego przez wydawnictwo Future (właściciela dużych mediów gamingowych, takich jak GamesRadar i EDGE) odbywającego się 25 marca br. Będzie to największe wydarzenie gamingowe I kwartału tego roku.