AktualnościInformacje Prasowe

Nowi Członkowie Zarządu IPO Doradztwo Kapitałowe wprowadzą Spółkę na rynek gamedev

By 25 czerwca 2021No Comments
Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Rada Nadzorcza IPO Doradztwo Kapitałowe powołała nowych Członków Zarządu Spółki, powiązanych z branżą gamedev. Nowym Prezesem zostanie Kamil Mańko, manager z rynku IT, a do Zarządu dołączy również Jan Laskowski, gamedeveloper z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Nowy Zarząd oficjalnie rozpocznie kierowanie Spółką 9 lipca br. koncentrując się na wprowadzeniu jej do branży gamingowej.

– Po kilku miesiącach stopniowego wychodzenia Spółki z dotychczasowej działalności płynnie przechodzimy do etapu rozwoju portfolio jej projektów na rynku gamedev. Powołany przez nas nowy Zarząd to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i gamingu, które zdaniem Rady Nadzorczej sprawnie przeprowadzą ten proces – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games oraz Przewodniczący RN IPO Doradztwo Kapitałowe.

Kamil Mańko, nowy Prezes Zarządu IPO Doradztwo Kapitałowe, to manager z doświadczeniem w zakresie tworzenia i wdrażania strategii sprzedaży, nawiązywania relacji z klientami, zarządzania zespołami handlowymi oraz budowie zespołów projektowych. Od roku 2011 zawodowo związany z branżą IT. W latach 2011 – 2017 pełnił rolę Account Managera w Sii Polska. Następnie dołączył do Avenga IT Professionals gdzie pełni rolę Business Line Managera odpowiedzialnego za współpracę z sektorem finansowym w Polsce i regionie DACH, kierującego kilkudziesięcioosobowym zespołem.

– Decyzję Rady Nadzorczej IPO DK w sprawie powołania mnie na Prezesa Zarządu przyjąłem z zadowoleniem. Jestem przekonany, że moje wieloletnie doświadczenie managerskie w branży IT pozwoli szybko sfinalizować proces rebrandingu Spółki oraz sprawnie pokierować pracami deweloperskimi nad naszymi projektami. Wspólnie z Janem, nowo powołanym Członkiem Zarządu, niebawem przedstawimy portfolio obecnych i przyszłych projektów Spółki. Rozwijane przez nas tytuły istotnie wzmocnią ofertę produktową Grupy MG skierowaną do społeczności gamingowej – komentuje Kamil Mańko, nowo powołany Prezes IPO Doradztwo Kapitałowe.

Rada Nadzorcza powołała do Zarządu również Jana Laskowskiego. Jest to gamedeveloper z ponad 10-letnim doświadczeniem, które zdobywał m.in. w takich studiach jak Twin Brothers, czy Dream Industries. Przez ostatnie 4-lata swojej kariery rozwijał się jako programista VR.

Powołanie nowych Członków Zarządu to kolejny etap przekształcenia Spółki w podmiot zajmujący się produkcją oraz wydawaniem gier wideo. 28 maja br. ZWZ Spółki zdecydowało o zmianie profilu działalności oraz powołało nową Radę Nadzorczą, w skład której weszli Mateusz Wcześniak, Artur Pałka, Dariusz Wais, Patryk Jasiński oraz Radosław Miros.