Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Movie Games, warszawski producent i wydawca gier, uczestniczył 25 marca br. podczas Future Game Show, największym wydarzeniu branży gamingowej w I kwartale tego roku. Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane gry Fire Commander, czyli taktyczna produkcja czasu rzeczywistego produkowana przez Pixel Crow, a także War Hospital tworzona przez Brave Lamb Studio. Uczestnicy wydarzenia bardzo pozytywnie przyjęli prezentacje gier, a także nowych trailerów.

Future Games Show to wydarzenie dla podmiotów z branży gamedev oraz fanów gier komputerowych z całego świata organizowane przez wydawnictwo Future (właściciela dużych mediów gamingowych, takich jak GamesRadar i EDGE).

To bardzo ważne wydarzenie dla producentów gier, szczególnie z segmentu Indie. Było nam bardzo miło w ramach eventu oficjalnie zapowiedzieć oraz zaprezentować szerokiej społeczności gamingowej z całego świata nasze najnowsze tytuły. Fire Commander oraz War Hospital to zupełnie różne gry, ale wyjątkowe w swoich segmentach. Mają bardzo duży potencjał sprzedażowy co zostało potwierdzone pozytywnym odbiorem najnowszych trailerów przez uczestników wydarzenia – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Fire Commander to strategia czasu rzeczywistego wprowadzająca gracza w świat ekstremalnych strażackich akcji ratunkowych. W ramach rozgrywki gracz będzie musiał zarządzać akcjami strażackimi oraz brać udział w bardzo ryzykownych sytuacjach. Rozgrywka będzie bardzo rozbudowana, a do wyboru gracz otrzyma zespół strażaków o różnych specjalizacjach, szeroki wybór wozów strażackich oraz liczny zestaw urozmaiconych i nieszablonowych misji do wykonania. Za produkcję gry odpowiada studio Pixel Crow założone przez Macieja Miąsika, weterana polskiej branży gamingowej.

Future Game Show na trwałe wpisało się w kalendarz imprez gamingowych. Jest to tez jeden z ważniejszych eventów dla każdego gracza, gdyż może tam zobaczyć zapowiedzi najciekawszych gier. Jesteśmy dumni, że aż dwa z naszych tytułów zakwalifikowały się do wiosennej edycji – komentuje Piotr Gnyp, Head of Communicaton Movie Games.

Podczas wydarzenia zaprezentowano również po raz oficjalnie grę War Hospital. W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Producentem i pomysłodawca gry jest Brave Lamb Studio, team składający się z 17 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018.