Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Movie Games, planujący przejście na Rynek Główny GPW producent i wydawca gier, przygotowuje się do rozszerzenia działalności developerskiej oraz wydawniczej w segmencie AA. W związku z tym Spółka podpisała list intencyjny z firmą Platige Image, specjalizującą się w realizacji profesjonalnych grafik oraz animacji 3D o światowej renomie. Oba podmioty zamierzają założyć spółkę, która będzie zajmować się produkcją gier z segmentu AA spełniających wizualne i narracyjne standardy jakości Platige Image. Movie Games dostarczy nowemu studiu know-how produkcyjny i wydawniczy, natomiast Platige Image zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych grafik, animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.

W ramach potencjalnej współpracy obie spółki założą nowe studio, które będzie odpowiedzialne za produkcję trzech gier o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych. 

– Bardzo cieszymy się z powodu współpracy z firmą o takiej rozpoznawalności i dorobku jak Platige Image. Jesteśmy przekonani, że połączenie naszych umiejętności dewelopersko-wydawniczych z kreatywnością i artyzmem Platige Image pozwoli nam stworzyć nową jakość w segmencie AA. Liczymy, że wspólnie zaprojektowana przez nas saga gier przygodowo-gangsterskich osadzona w historycznych realiach spotka się z ciepłym przyjęciem graczy na całym świecie – komentuje Piotr Gnyp, Head of Communication spółki Movie Games.

Platige Image to notowane na rynku NewConnect studio posiadające ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji grafik oraz animacji 3D cechujących się wysokim realizmem oraz artyzmem. Studio współpracuje z największymi markami świata, najlepszymi wydawcami gier wideo i jednymi z najznamienitszych reżyserów filmowych. Produkcje i projekty autorstwa Platige Image wielokrotnie gościły na najważniejszych festiwalach na całym świecie zdobywając najwyższe laury jak BAFTA, Europejska Nagroda Filmowa, nagroda Goya czy SIGGRAPH Awards.

– Rozmowy z Platige Image przebiegają bardzo sprawnie. Liczymy, że dzięki współpracy Rodzina Movie Games jeszcze bardziej zagospodaruje potencjał segmentu AA. Od kilku miesięcy wspomagamy zespół Brave Lamb Studio w produkcji gry Field Hospital. Spółka powołana wspólnie z Platige Image poszerzy nasze portfolio gier AA o gry przygodowo-gangsterskie – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games.

– Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasz potencjał i kompetencje tworzenia kontentu najwyższej jakości współpracując nad wspólnym projektem z Movie Games – powiedział Karol Żbikowski, Prezes Zarządu Platige Image

Projekt realizowany we współpracy z Platige Image to kolejne przedsięwzięcie Movie Games w segmencie AA/Indie Premium. W listopadzie 2020 roku Spółka zainwestowała w Brave Lamb Studio. Jest to team składający się z 14 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland. Aktualnie deweloperzy pracują nad swoją najnowszą produkcją – Field Hospital. W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Będzie to pierwsza produkcja next-genowa w portfolio Studia. Movie Games jest co-producentem oraz globalnym wydawcą tytułu.