Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Z początkiem marca 2018 do Zarządu Movie Games dołączył Maciej Miąsik, legenda polskiego rynku gier. Stanowisko Prezesa Zarządu objął Mateusz Wcześniak. Aleksy Uchański zostaje Przewodniczącym Rady Nadzorczej, obejmując równocześnie nową pozycję Head of Strategy.

Movie Games przygotowuje zarząd do nadchodzącego – zapowiadanego na 2018 rok – IPO. Prezesem Spółki został Mateusz Wcześniak – jej współzałożyciel i dotychczasowy wiceprezes Zarządu, a wcześniej przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games. Równocześnie, poprzez kontrolowane przez siebie podmioty finansowe – Mateusz Wcześniak jest największym akcjonariuszem Spółki.

Budowałem z Aleksym biznes Movie Games od samego początku. To jego zaangażowanie, wiedza i kreatywność sprawiły, iż osiągnęliśmy tak wysoki poziom zarówno tempa jak i efektów rozwoju Spółki. Cieszę się, że będzie on miał możliwość pełnego skupienia się na pracy z zespołami i kreowaniu naszej strategii na nadchodzące lata – mówi Wcześniak.

Dotychczasowy Prezes, Aleksy Uchański, obejmuje stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej, jednocześnie stając się Head of Strategy Movie Games.

To naturalny i planowany przez nas etap rozwoju – komentuje Uchański. – Mateusz, z którym zakładaliśmy Movie Games, z uwagi na swoje doświadczenie w sektorze finansów i zarządzania z jednej strony doskonale przeprowadzi spółkę przez proces upubliczniania, z drugiej – znakomicie panuje nad naszymi codziennym zadaniami procesowymi, których mamy już bardzo wiele prowadząc ponad 10 projektów jednocześnie. W tym obszarze bezcennym wsparciem jest też Maciej, który dla naszych zespołów jest niekwestionowanym autorytetem, a jego gromadzona przez ćwierć wieku wiedza o tworzeniu gier wydaje mi się niezrównana na polskim rynku.

Movie Games pozostaje dla mnie jedynym i najważniejszym projektem. Podtrzymuję pełne oddanie Spółce, chcę jednak mocniej skupić się na jej celach strategicznych, takich jak rozpoczęcie produkcji gier na nowe platformy oraz przeznaczyć więcej czasu na działania akwizycyjne – obecnie uczestniczymy w kilku takich procesach, na różnych etapach – kontynuuje Uchański.

Do zarządu Movie Games dołączył Maciej Miąsik, dotychczasowy członek Rady Nadzorczej, który od sierpnia 2017 roku realizuje dla firmy swoją autorską grę. Miąsik jest weteranem polskiego rynku gier, jego pierwsze dzieło, Electro Body, ukazało się w 1992 roku. W 1995 gra, którą współtworzył – FireFight – została wydana przez ElectronicArts. Na początku XXI wieku odpowiadał za produkcję pierwszych dwóch części Wiedźmina w CD Projekt Red. W zeszłym roku jego znakomicie przyjętą grę Beat Cop wydało 11bit Studios. Miąsik wykłada produkcję gier na wielu uczelniach i aktywnie działa w stowarzyszeniu Indie Games Polska, reprezentującym polskich niezależnych twórców gier.

Maciej Miąsik mówi – Cieszę się, że właściciele spółki zaproponowali mi to zadanie. Bazując na swoim doświadczeniu i kompetencjach postaram się wnieść wartość do każdego z projektów Movie Games. Nowe obowiązki, związane z dołączeniem do Zarządu Spółki nie zmieniają dotychczasowych planów związanych z moją autorską produkcją w Movie Games – nieprzerwanie pracuję nad swoją nową grą, którą ujawnimy w ciągu kilku tygodni.

Zmiany w Zarządzie nie wpływają na modyfikację strategii i celów Spółki na rok 2018, wśród których znajduje się wydanie 10 premierowych tytułów, rozszerzenie oferty o pozycje na nowe platformy, a także debiut na rynku NewConnect.