AktualnościInformacje Prasowe

Movie Games skupi akcje od Akcjonariuszy po cenie do 120 zł

By 1 lipca 2021No Comments
Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Akcjonariusze Movie Games SA, producenta i wydawcy gier wideo notowanego na NewConnect, zdecydowali o skupie akcji własnych przez Spółkę. Zgodnie z uchwałą ZWZ Spółka dokona skupu do 23 tys. sztuk, na co zostanie przeznaczone do 1,6 mln zł z wypracowanego w 2020 roku zysku netto. Akcje będą skupowane z rynku po cenie maksymalnej 120 zł oraz nie niższej niż 80 zł. Jednocześnie Prezes Zarządu Movie Games, Mateusz Wcześniak zobowiązał się do nie partycypowania w skupie.

Skup akcji własnych Spółki, zgodnie z upoważnieniem otrzymanym przez ZWZ, będzie miał miejsce w terminie 1-15 września br. do wyczerpania się kwoty 1,6 mln zł przeznaczonej na ten cel. Następnym krokiem będzie umorzenie akcji własnych, w celu zmniejszenia wartości kapitału zakładowego. Skupowane akcje stanowią w nim 0,5 procent.

Skup akcji własnych od dziesiątek lat jest jednym z podstawowych sposobów dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Podczas odbywającego się 30 czerwca ZWZ nasi akcjonariusze zrezygnowali z dywidendy oraz zdecydowali o takim właśnie przeznaczeniu części zysku netto z rekordowego 2020 roku. W pełni popieram tą decyzję. Ze względu na późniejsze umorzenie skupowanych akcji oraz atrakcyjna cenę maksymalną skup powinien mieć pozytywny wpływ na wycenę Spółki. Przede wszystkim jednak zwiększą potencjalną stopę dywidendy w przyszłych okresach – komentuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

W ramach skupu akcje będzie mógł sprzedać każdy akcjonariusz Movie Games. Jednocześnie Prezes Spółki zadeklarował, że nie zamierza uczestniczyć w programie zobowiązując się do nie sprzedawania swoich akcji w ramach skupu.

Biorąc pod uwagę obecną wycenę rynkową Spółki cena maksymalna skupu wydaje się być bardzo atrakcyjna. Naszym zamiarem jest nagrodzenie przede wszystkim akcjonariuszy mniejszościowych, to oni mają być beneficjentami rozwoju Spółki. W związku z tym złożyłem stosowne oświadczenie, w którym zadeklarowałem, że nie będę sprzedawał posiadanych przeze mnie akcji Movie Games w ramach skupu – informuje Mateusz Wcześniak.

Akcjonariusze Movie Games zadecydowali o przeznaczeniu na skup do 1,6 mln zł, co stanowi 34 procent z zysku netto wypracowanego przez Spółkę w 2020 roku. Wyniósł on 4,7 mln zł i był rekordowym wynikiem odnotowanym w historii Movie Games. Największy wpływ na osiągnięcie takiego zysku była premiera gry Drug Dealer Simulator, która odbyła się 16 kwietnia 2020 roku.