AktualnościInformacje Prasowe

Movie Games przymierza się do konsolidacji polskiego rynku gamingowego

By 15 czerwca 2021No Comments
Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Movie Games SA, producent i wydawca gier wideo notowany na NewConnect, rozpoczyna proces konsolidacji rynku gamedev. Spółka podpisała list intencyjny z Evor Games, uznanym polskim producentem gier mobilnych. Oba podmioty zamierzają rozpocząć współpracę, w ramach której Evor Games połączy się z jedną ze spółek z Rodziny Movie Games, przekazując jej swoje IP. Movie Games jednocześnie rozpoczyna poszukiwania innych tego typu podmiotów z branży gamingowej zainteresowanych dołączeniem do Rodziny MG.

Po podpisaniu listu intencyjnego obie Spółki rozpoczną wzajemną analizę potencjalnych obszarów współpracy w ramach połączenia. Jednocześnie będą prowadzone negocjacje dot. ustalenia warunków umowy inwestycyjnej dotyczące procesu połączenia oraz uzgodnienia treści wszystkich niezbędnych dokumentów. 

Rodzina Movie Games jest miejscem nie tylko dla spółek autorskich, ale również dla producentów zewnętrznych. Zamierzamy poszerzać swój udział w rynku, a przejmowanie innych studiów jest jednym z istotnych elementów tego procesu. Evor Games to producent gier mający na koncie ciekawe realizacje. Dołączenie tego zespołu do Rodziny oraz połączenie z jedną z naszych spółek będzie stanowić dla nas istotną wartość dodaną. Nie wykluczamy realizacji podobnych procesów z kolejnymi podmiotami z rynku nie tylko polskiego, ale również z zagranicy – mówi Mateusz Wcześniak, założyciel i CEO Movie Games.

Evor Games to producent gier mobilnych działający od września 2020 roku, który współtworzą bardzo doświadczeni producenci gier. Najważniejszą realizacją spółki jest gra mobilna Tank Mechanic Simulator, która niebawem zadebiutuje na platformach Android oraz iOS. Ponadto studio pracuje nad pierwszą przeznaczoną na PC autorską grą Aquacity, strategią symulacyjną o budowie podwodnego ośrodka naukowego. Deweloperzy chcą zapewnić graczom okazję do zajęcia się zbudowaniem ośrodka badawczego pod wodą, za sprawą którego będą oni dokonywać odkryć, badać faunę i florę, zajmą się pozyskiwaniem środków, pożywienia oraz elektryczności, budując kolonię.

– Nawiązanie współpracy z Movie Games daje nam możliwość realizacji większej liczby projektów i dynamicznego powiększenia skali działalności. Łącząc siły wykorzystujemy wzajemne kompetencje do budowania pozycji na konkurencyjnym rynku gamingowymi, a dostęp do szerokiego portfolio obecnych i przyszłych IP będzie stanowić nieocenioną wartość w tym procesie – mówi Jerzy Kamiński, Prezes Evor Games.

dNegocjacje z Evor Games są rozpoczęciem procesu konsolidacji rynku gamedev w Polsce, do którego Movie Games przymierza się od dłuższego czasu. Zamiarem Spółki jest poszerzanie Rodziny Movie Games również o podmioty zewnętrzne posiadające ciekawe IP o dużym potencjale sprzedażowym, planujące w dłuższej perspektywie debiut na warszawskiej giełdzie.