Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Działająca od sierpnia 2019 roku MD Games, której głównymi akcjonariuszami są Movie Games (wydawca m.in. The Beast Inside czy Lust for Darkness) oraz Drageus Games (twórcy m.in. Mech Rage oraz współautorzy Tactical Mind), rozszerzyła swoją współpracę z Running With Scissors Studio LLC przy grze Postal Redux o kolejne platformy – konsole PlayStation 4 i Xbox One. Na mocy nowej umowy, MD Games będzie odpowiedzialne nie tylko za przygotowanie i cyfrowe wydanie gry na hybrydową konsolę Nintendo Switch, ale także na stacjonarne platformy Sony i Microsoftu.

Współpraca z Running With Scissors Studio LLC odbywa się naprawdę bezproblemowo. Nasi amerykańscy licencjodawcy od początku byli zainteresowani multiplatformowym podejściem, nie chcieli jednak nowo powstałej spółce z Polski z góry zlecać wykonania portów na trzy różne platformy równocześnie. W miarę postępów prac nad Postalem Redux na Nintendo Switch przekonali się jednak, że jesteśmy nie tylko godni zaufania, ale także gotowi technicznie i logistycznie do przyjęcia projektu tej skali – informuje Radosław Mrowiński, prezes MD Games.

Postal to kultowa przed laty seria gier akcji, gdzie wcielamy się w Kolesia wyrzynającego wszystko, co się rusza. Budząca ogromne kontrowersje swoją brutalnością, na stałe wpisała się do kanonu gier wideo. Od debiutu w 1997 roku wracała w postaci kilku sequeli, edycji Redux, czy nawet wersji na systemy Linux, Mac OS i Android. Mimo kilku prób, nigdy nie opuściła jednak wspomnianych systemów operacyjnych. Przygotowane przez MD Games wersje na platformy Sony, Microsoftu i Nintendo będą więc pierwszym kontaktem serii z konsolami do gier w historii.

Branża gier wideo jest już na tyle dojrzała, że z powodzeniem może sięgać do swoich korzeni. Starszym graczom przypominać pionierskie tytuły sprzed dekad, a młodszym odbiorcom w lekko uwspółcześniony technicznie sposób pokazywać, jak rodziły się legendy. Tropem tym podążają zarówno najwięksi producenci gier wideo z Sony czy Square-Enix na czele, jak i mniejsi wydawcy. Jestem niesamowicie dumny z faktu, że MD Games, w którego kapitale zakładowym posiadamy 40%, wpisuje się w ten nowy trend – mówi Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

W ocenie Movie Games S.A., zawarcie przez MD Games sp. z o.o. tak istotnej umowy, będzie miało znaczący wpływ na przyszłe wyniki finansowe firmy. Konsolowy Postal Redux to reedycja kultowej gry, której wznowienia na PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch są tworzone równocześnie z pełnoprawną kontynuacją studia Running With Scissors Studio LLC, Postal 4: No Regerts na PC, a także spin-offem powstającym na licencji Amerykanów. Tak duża liczba gier w ramach jednej franczyzy umożliwia unikalne crossmarketingowe działania, które na zasadzie synergii są w stanie dać imponujące rezultaty.

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier  z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Drageus Games S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier, zarówno własnych jak i gier innych deweloperów na konsolę Nintendo Switch oraz komputery stacjonarne. Od 2017 roku, czyli od początku działalności spółki, do końca grudnia 2019 roku studio osiągnęło liczbę ponad 20 gier wydanych na platformie Nintendo Switch. Cztery z nich stanowią autorskie projekty spółki, pozostałe zostały stworzone przez producentów zewnętrznych. Produkty Drageus Games sprzedawane są na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej. W szczególności studio wydaje gry za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych – Nintendo Switch oraz Steam. Jednym z akcjonariuszy jest Gaming Factory S.A.