Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Maciej Miąsik, weteran polskiego gamedevu z prawie 30-letnim doświadczeniem w branży zakłada we współpracy z Movie Games nowe studio deweloperskie. Pixel Crow to uznana w świecie gier marka, która odpowiadał m.in. za stworzenie bestsellerowej gry Beat Cop, która została stworzona wspólnie z 11 bit studio. Nowe studio, zajmie się produkcją gier typu indie wyróżniających się niebanalną fabułą oraz oryginalnym klimatem. Zespół nowego studia będzie wsparty przez Łukasza Pisarka oraz Damiana Gasińskiego, doświadczonych developerów, którzy razem z Maciejem Miąsikiem będą gwarantem oryginalności oraz wysokiej jakości gier spod szyldu Pixel Crow.

Prawdziwym wyróżnikiem gier sygnowanych znakiem Pixel Crow ma być jednak ciekawa oraz oryginalna historia poruszająca kwestie do tej pory niespotykane w świecie gier, przy zachowaniu zrównoważonych budżetów produkcji. Prezesem Spółki został szef Movie Games, czyli Mateusz Wcześniak, który posiada duże doświadczenie w zarządzaniu budżetami i zespołami produkującymi gry. Za tworzenie samych tytułów będą odpowiadali prawdziwi weterani polskiego gamingu na czele z Maciejem Miąsikiem. Zespół zamierza eksplorować nowe tematy i eksperymentować z rozgrywką, aby gry w pełni angażowały odbiorców.

Chcemy, aby Pixel Crow było nie tylko studiem, ale przede wszystkim marką, która stanie się synonimem wysokojakościowych gier niezależnych, zlokalizowanych w świecie fantasy, czy science fiction. Gier, które będzie wyróżniała ciekawa oraz niebanalna fabuła poruszająca tematy, które do tej pory nie pojawiały się w świecie wirtualnej rozrywki. Będziemy korzystać z technik ograniczających koszty produkcji, które nie rzutują na jej jakość. Pixel Crow to zupełnie nowa jakość gamingu. – dodaje Maciej Miąsik, szef studia Pixel Crow.

Marka Pixel Crow istnieje na rynku już od kilku lat. To pod nią Maciej Miąsik stworzył grę Beat Cop, wydaną w 2017 r. przez 11 bit studios. Gra okazałą się bestsellerem. Maciej Miąsik to jeden z pionierów oraz prawdziwa legenda polskiej branży gier wideo. W swojej prawie 30-letniej karierze odpowiadał za produkcję kilkudziesięciu gier, współpracował z wieloma zespołami oraz edukował całe pokolenia nowych deweloperów. Na kartach historii zapisał się między innymi dzięki pierwszej polskiej grze komercyjnej – komputerowej grze platformowej Electro Body z 1992 r., wydanej na amerykańskim rynku jako Electro Man przez Epic Games. Współtworzył również grę Fire Fight (wydaną przez Electronic Arts) oraz był szefem produkcji pierwszej części serii gier „Wiedźmin”, która osiągnęła globalny sukces nieporównywalny do tej pory z innymi polskimi produkcjami. Od 2016 r. związany jest Movie Games. Równolegle angażuje się w edukacje nowego pokolenia twórców gier. Jest dyrektorem programowym i autorem kursów edukacyjnych Game Dev School, a od 2012 roku wykłada na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest również niezależnym ekspertem Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i  Sektora Audiowizualnego w Brukseli. Aktywnie działa w Fundacji Indie Games Polska.

W skład zespołu Pixel Crow wejdą również Łukasz Pisarek i Damian Gasiński, którzy razem z Maciejem Miąsikiem posiadają łącznie kilkadziesiąt lat doświadczenia w gamedevie. Pierwszy z nich to weteran polskiej branży gier wideo, aktywny od pierwszej połowy lat 90-tych, gdy zadebiutował tworząc grafikę do legendarnej gry “Sołtys”. Jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, projektantem oraz managerem produkcji wielu rodzimych tytułów. Był odpowiedzialny za grafikę w serii polskich gier przygodowych zespołu Detalion – Reah, Schizm, Schizm 2 oraz Sentinel: Descendants in Time, sprzedawanych w dystrybucji pudełkowej na całym świecie. Damian Gasiński jest Senior Producentem w Movie Games, gdzie odpowiada za prowadzenie takich produkcji jak The Beast Inside czy Plane Mechanic Simulator oraz nadchodzących Drug Dealer Simulator oraz Lust from Beyond. Przez lata zajmował się praktycznie każdym aspektem związanym z branżą gier – programista, grafik, designer. Pasjonat gier niezależnych z naciskiem na kreatywne wykorzystanie mechanik oraz unikalnego storytellingu. W latach studenckich na Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II prowadził zajęcia, wykłady oraz liczne warsztaty o tematyce tworzenia gier.

Nowe studio będzie działało pod patronatem Movie Games. Notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych studio, z którym związani są pomysłodawcy Pixel Crow pomoże w promocji i sprzedaży nowych gier oraz w rozwoju biznesu. Wydawca głośnego Drug Dealer Symulator oraz Alaskan Truck Symulator będzie również głównym akcjonariuszem nowego studia.

Zespół Pixel Crow to prawdziwi gamingowi eksperci, którzy pracowali przy wcześniejszych grach Movie Games oraz wielu innych, bardzo popularnych polskich produkcjach. Dalej będą zaangażowani w dotychczasowe projekty Movie Games, jednak równolegle będą realizowali bardziej autorskie projekty w ramach Pixel Crow, w którym będą mieli również mniejszościowe udziały. W ten sposób chcemy dać im szansę na udział w sukcesach projektów, które sami wymyślają i tworzą oraz docenić dotychczasowe dokonania. Jesteśmy przekonani, że taka forma współpracy będzie skutkować powstaniem wspaniałych gier, które wprowadzą nową jakość do świata wirtualnej rozrywki. – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games S.A.