Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Image Games, spółka z rodziny Movie Games, wydawcy notowanego na NewConnect,  poinformowała o zawarciu współpracy z wielokrotnie nagradzanym studiem developerskim Anshar Studios z Katowic, specjalizującym się w grach typu role-playing. Firmy wspólnie wyprodukują grę klasy AA z gatunku RPG o tematyce gangsterskiej. Pierwsza prezentacja tytułu prawdopodobnie odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Image Games to spółka założona przez Movie Games i Platige Image, studio produkcji i postprodukcji znane z cinematików dla największych na świecie producentów gier (m.in. Ubisoft, Square Enix, CDProjekt Red).

Image Games łączy know-how Movie Games z zakresu game developmentu oraz doświadczenie Platige Image w tworzeniu wizualnego storytellingu. Anshar Studios to dla mnie osobiście wymarzony partner do stworzenia naszej pierwszej gry. W mojej opinii to jedno z najmocniejszych europejskich studiów specjalizujących się w RPG indie premium. Jego portfolio jest pełne gier docenionych przez graczy oraz krytyków – mówi Piotr Gnyp, pomysłodawca i członek zarządu Image Games i CMO Movie Games.

Anshar Studios to developer gier realizujący zarówno własne produkcje (Gamedec, Detached), jak i współpracujący przy jednych z wysoce cenionych produkcji zewnętrznych. Zespół uczestniczył w pracach nad tak znanymi tytułami jak Observer: System Redux (Bloober Team), Divinity: Original Sin 2 (Larian Studios) czy Dead by Daylight (Behaviour Interactive). 

Jako studio, które specjalizuje się w systemowych grach narracyjnych, cieszymy się, że możemy współpracować z Image Games nad stworzeniem taktycznej gry RPG. Będziemy opowiadać o relacjach międzyludzkich przez pryzmat gangów, robiąc to i przez gameplay, i przez historię. Dyrektor kreatywną projektu będzie Marta Fijak, która wcześniej pracowała jako designer gry Frostpunk – mówi Łukasz Hacura, CEO Anshar Studios.

Współpraca z Anshar Studios to dla nas kolejny krok do celu, jakim jest dostarczenie graczom rozrywki na najwyższym poziomie. Kompetencje i doświadczenie zespołu zaangażowanego w projekt są gwarantem tego, że nasza produkcja będzie dopracowana zarówno pod kątem narracyjnym jak i technicznym – dodaje Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Konsultantem kreatywnym projektu będzie współpracujący z Movie Games David Jaffe – legendarny twórca gier wcześniej związany z Sony Santa Monica, pomysłodawca i reżyser znanych z PlayStation serii God of War i Twisted Metal.