Data premiery:
Wydanie:
Typ gry:
Platforma:

Brave Lamb Studio, spółka z rodziny Movie Games, firmy notowanej na NewConnect, nawiązała współpracę z brytyjskim Imperial War Museums przy powstającej grze War Hospital, osadzonej w realiach I Wojny Światowej. Eksperci muzeum będą konsultować historyczny aspekt gry i pomogą w dotarciu do społeczności miłośników historii. War Hospital to pierwsza gra w historii oficjalnie licencjonowana przez Imperial War Museums.

Imperial War Museums to brytyjska organizacja, w skład której wchodzi pięć oddziałów poświęconych odkrywaniu przyczyn, przebiegu i konsekwencji wojny, począwszy od I Wojny Światowe do czasów współczesnych. Jej eksperci będą konsultować historyczny aspekt gry i doradzać developerom. War Hospital to pierwsza gra w historii, która uzyskała oficjalną licencję Imperial War Museums. 

– Jako wiodący autorytet w dziedzinie konfliktów XX i XXI wieku, będziemy blisko współpracować z zespołem kreatywnym Brave Lamb Studio, aby wzbogacić świat przedstawiony w grze. Jesteśmy podekscytowani, że możemy pomóc w zwiększeniu realizmu w grze, która w sposób dotąd niespotykany przedstawia realia I Wojny Światowej – powiedział David Fenton, Head of Retail & Admissions z Imperial War Museums.

War Hospital to gra z gatunku society survival, której akcja rozgrywa się w roku 1917. Gracz wciela się w majora Henry’ego Wellsa, brytyjskiego medyka polowego, który zostaje dowódcą szpitala polowego położonego we Francji, w pobliżu linii frontu. Jego zadaniem jest zarządzanie zespołem medycznym, zajmowanie się rannymi i rozwijanie technologii medycznych w obliczu ograniczonych zasobów i pogłębiającego się konfliktu. Unikalnym aspektem gry jest triaż – segregacja rannych na podstawie rokowań i osobistej historii pacjenta, uświadamiająca, jak trudnych wyborów musieli dokonywać frontowi medycy.

– Imperial War Museums to partner, który dostarcza wartości w dwóch wymiarach. Pierwszym jest poprawność historyczna – współpracujemy z najlepszym źródłem danych o I Wojnie Światowej, które z pewnością wykorzystamy. Drugim aspektem jest dotarcie do wszystkich członków społeczności entuzjastów historii, którzy rozpoznają markę Imperial War Museums w Europie. Należy przy tym zauważyć, że jesteśmy pierwszą grą, która została licencjonowana przez IMW. Uważam, że to dla nas szczególne wyróżnienie – powiedział Michał Dziwniel, producent i członek zarządu Brave Lamb Studio.

Spółka zakończyła niedawno fazę Vertical Slice oraz rozpoczęła realizację wersji Alpha gry, w której znajdą się wszystkie mechaniki i materiały potrzebne do jej ukończenia. Równolegle do procesów produkcyjnych Zarząd prowadzi rozmowy z międzynarodowymi podmiotami zainteresowanymi rolą globalnego wydawcy tytułu. W rozmowach uczestniczy obecnie 50 wydawców, a od kilku z nich otrzymała już konkretne oferty wydania gry.