Pierwsza produkcja Movie Games na Nintendo Switch ukaże się już 20 lipca. Warszawska Spółka debiutuje na rynku konsol grą Void Space Racing, czyli kosmicznymi wyścigami z trybem multiplayera. Do końca bieżącego roku Movie Games planuje jeszcze co najmniej cztery premiery konsolowych wersji swoich gier.

Wyścigi VSR: Void Space Racing to produkcja oparta na grze Orbital Racer, wydanej przez Movie Games w wersji na PC w grudniu 2017. Początkowo planowano bezpośrednie przeniesienie produkcji na nową platformę, jednak finalnie, przez wzgląd na znaczące zmiany w gameplayu i grafice, które nastąpiły w procesie dostosowania produkcji do nowego środowiska, gra debiutuje pod zupełnie nową nazwą. VSR: Void Space Racing to gra nie jest dla osób o słabym sercu. Dynamiczne i zróżnicowane trasy, drift bez ograniczeń grawitacji. Ekscytujący gameplay dopełnia kreatywna opraw audiowizualna – barwna, zapierająca dech sceneria futurystycznego kosmosu w połączeniu z autorską ścieżką dźwiękową – energetyczną muzyką elektro. Gracz siadając za sterem nowoczesnego ścigacza kosmicznego, może zdecydować się na wyścig z czasem i pobijanie własnego rekordu lub zmierzyć się z drugim kierowcą dzięki funkcji lokalnego multiplayer’a.

  • Premiera VSR: Void Space Racing to początek naszych działań na rynku gier konsolowych. Do końca tego roku planujemy również premiery innych naszych produkcji m.in. roguelike’owy Soulblight ukaże się na Nintendo Switch, a entuzjastycznie przyjęty horror Lust for Darkness, zawita zarówno na PlayStation4 jak i XBOX One. -zdradza Mateusz Wcześniak, prezes i współzałożyciel Movie Games.

Spółka realizuje projekty portów swoich gier we współpracy z partnerami zewnętrznymi. Gra VSR: Void Space Racing powstała we współpracy z firmą SONKA, odpowiedzialną za przekształcenie i dostosowanie gry Orbital Racer do potrzeb konsoli Nintendo Switch.

– Aktualnie współpracujemy z partnerami zewnętrznymi. Na ten moment pozwala nam to na optymalizację czasu pracy, a w konsekwencji tworzenie przez zespoły, których to gry mają ukazać się na nowych platformach, kolejnych tytułów, bez opóźnień i stresu, który mógłby przynieść nadmiar  dodatkowej pracy. – informuje Maciej Miąsik, wiceprezes Movie Games.

Tuż po premierze swojej debiutanckiej konsolowej produkcji Movie Games wyrusza na targi ChinaJoy, największe wydarzenie gamingowe w Azji organizowane w Szanghaju w dniach 2-6 sierpnia. Spółka prezentować będzie tam dwie gry, których premiery zapowiedziane są na początek roku 2019 – horror The Beast Inside  i symulator Plane Mechanic Simulator.

– Udział w targach na terenie Azji to ogromna szansa na zwiększenie rozpoznawalności naszej firmy na arenie miedzynarodowej, a także nawiązanie relacji biznesowych, które przynieść mogą ciekawe możliwości rozwoju na nieznanym nam dotąd rynku, przy wsparciu partnerów lokalnych. – mówi Mateusz Wcześniak, prezes i współzałożyciel Movie Games.

By |2018-11-19T14:22:52+00:0019 lipca|