Podczas trwającej w dniach 8-10 czerwca w Warszawie konferencji branży gier komputerowych – Pixel Heaven, The Beast Inside zdobyło nagrodę dla Najlepszej Polskiej Gry Roku 2018 według Graczpospolitej. Jest to pierwsza nagroda dla produkcji Illusion Ray Studio i Movie Games, która na początku tego roku podbiła Kickstarter.

„The Beast Inside” to połączenie thrillera i horroru. Wcielając się naprzemiennie w dwóch bohaterów – kryptoanalityka Adama i tajemniczego Nicolasa, gracz zmierzy się z mroczną zagadką morderstwa, która od 100 lat pozostaje niewyjaśniona. Strach, paranoja i wojenne realia dwóch odległych epok to elementy, które wpływają na charakter gry cechującej się połączeniem horroru i thrillera. Za pomysł i realizację tytułu „The Beast Inside” odpowiada zespół twórców Illusion Ray, którzy doświadczenie zdobywali m.in. w Farm 51, Platige Image i Fuero Games. Swoją wizję realizują wspólnie z Movie Games.

Na uwagę zasługuje zarówno graficzna oprawa tytułu, który wyróżnia się wysokim realizmem osiągniętym w dużej mierze dzięki wykorzystaniu techniki fotogrametrii polegającej na tworzeniu elementów gry poprzez przenoszenia rzeczywistych obiektów na podstawie setek zdjęć do wirtualnej rzeczywistości. Jednak oprócz wizualnych aspektów, o atrakcyjności tytułu stanowi przede wszystkim rozbudowana fabuła, pełna zagadek stawiających przed graczem nie lada wyzwanie.

– Grafika w The Beast Inside jest bardzo dopracowana, ale nie jest to dla nas głównym założeniem przy produkcji gier. Prawdziwie istotną rzeczą jest sama gra i to jest medium, które wykorzystujemy. Gdyby zależało nam jedynie na wizualnie atrakcyjnej formie lub poruszającej historii zdecydowalibyśmy się napisać książkę albo nakręcić film – mówi Łukasz Smaga, założyciel Illusion Ray Studio.

Pixel Heaven to wyjątkowe święto niezależnych twórców gier, na które składają się wystawa INDIE BASEMENT, branżowa konferencja PIXEL CONNECT oraz nagrody PIXEL AWARDS. Wydarzenie organizowane jest przez magazyn PIXEL. Podczas Pixel Awards to właśnie The Beast Inside przykuło uwagę redakcji Graczpospolita, która przyznała jej nagrodę Najlepszej Polskiej Gry 2018.

– Gra zdobyła szeroki rozgłos na skalę globalna już podczas kampanii na platformie Kickstarter, która miała miejsce na początku bieżącego roku. Nagroda dla Najlepszej Polskiej Gry 2018 wg Graczpospolitej podczas Pixel Heaven to dla nas ogromne wyróżnienie dowodzące, iż zarówno społeczność graczy, jak i specjaliści z naszej branży, doceniają potencjał The Beast Inside – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Premiera gry jest przewidziana na pierwszy kwartał 2019 roku.

By |2018-11-19T14:32:33+00:0010 czerwca|