12 czerwca miała miejsce premiera wyczekiwanego tytułu z portfolio Movie Games – psychologicznego horroru – Lust for Darkness, który w zeszłym roku zebrał 600% celu kampanii Kickstarter. W niecałe 6 godzin po premierze, tytuł znalazł się w zestawieniu TOP GLOBAL BESTSELLERS platformy Steam, dołączając do grona takich produkcji jak Hitman, Dying Light czy Frostpunk.

Lust for Darkness to horror psychologiczny, łączący wątki okultystyczne i erotyczne, w świecie inspirowanym filmami Stanley’a Kubricka, a także twórczością H.P. Lovecraft’a, Zdzisława Beksińskiego i H.R.Gigera. W grze wcielamy się w Jonathana Moona – mężczyznę badającego ponurą wiktoriańską rezydencję i alternatywną rzeczywistość znaną jako Lusst’ghaa. Zadaniem jego jest odnalezienie żony, która przed rokiem zaginęła w tajemniczych okolicznościach.

Pomysł na grę stanowi autorską koncepcję twórców ze studia Movie Games Lunarium. – Lust for Darkness to połączenie wszystkiego co nas fascynuje – sztuki, klasyki kinematografii, jak również tajemniczego i przerażająco mrocznego Jak widać jedynym ograniczeniem była nasza wyobraźnia, której nam nie brakuje – mówi Michał Ciastoń, założyciel Movie Games Lunarium.

Tytuł stanowi odważną propozycję, jednak jak udowodnił m.in. sukces kampanii Kickstarter, podczas której gra osiągnęła 600% założonego celu, posiada grono wiernych fanów. Duże zainteresowanie produkcją już w pierwszej dobie po premierze, potwierdza, iż grono to stale rośnie.

– Od samego początku byliśmy świadomi ryzyka, jakie stanowi produkcja gry o tak kontrowersyjnej tematyce. Jednak znając podejście i profesjonalizm Michała i Martyny (założycieli Movie Games Lunarium) nie mieliśmy wątpliwości, że finalnym efektem ich działań będzie gra, której największą siłą będzie ciekawa historia, gameplay i klimat, a nie tylko bazowanie na chwytliwej tematyce – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Gra dostępna jest już na platformie Steam. Do końca roku gra ukaże się również na konsolach Nintendo Switch.

By |2018-11-19T14:29:14+00:0013 czerwca|