Największe targi gamingowe w Polsce już za nami. Na Poznań Game Arena nie zabrakło oficjalnego stoiska Movie Games, gdzie zaprezentowano  najnowsze produkcje, zorganizowano spotkania z twórcami gier, a  premierę miał wyjątkowy Escape Room inspirowany grą The Beast Inside. Tuż po zakończeniu poznańskich targów, Movie Games spotkało się z przedstawicielami spółki Tencent, chińskiego giganta, do którego należy m.in. Riot Games znane z League of Legends czy Epic Games, twórcy bijącego rekordy popularności Fortnite’a.

Spotkanie miało na celu przedstawienie produkcji Movie Games i omówienie ewentualnej dalszej współpracy pomiędzy Spółkami.

Przedstawiciele Tencent pojawili się w Warszawie tylko na kilka dni. W tym czasie odbyli spotkanie z przedstawicielami firm kilku film , między innymi Movie Games, aby porozmawiać o współpracy związanej z nadchodzącymi produkcjami, oraz ich dystrybucji na światowym rynku, co może być dużym krokiem naprzód dla polskiego producenta. – Cieszymy się z rozpoczęcia rozmów z Tencentem. Jest to wielki gracz na światowym rynku gamingowym, dlatego mamy nadzieję, że uda nam się nawiązać ciekawą współpracę, która przyniesie korzyści obydwu stronom. Rynek azjatycki jest ogromny, dynamiczne się rozwija, jednak debiut na nim wymaga wsparcia odpowiedniego partnera z rejonu Azji – mówił po spotkaniu Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games.

Na stoisku Movie Games na PGA odwiedzający mogli zagrać w horror Lust for Darkness, produkcję The Beast Inside, a także dwa symulatory – Plane Mechanic Simulator, oraz w zaprezentowany oficjalnie po raz pierwszy  – Treasure Hunter. Poza produkcjami Spółki, odwiedzający mogli przenieść się w świat The Beast Inside dzięki atrakcji jaką był Escape Room, inspirowany tą  produkcją. Wcielając się w rolę Adama, bohatera gry odwiedzający musieli zmierzyć się z zagadkami inspirowanymi wydarzeniami z życia bohaterów The Beast Inside. Na szczęśliwców, którzy go przeszli czekały nagrody w postaci gadżetów, takich jak: plecaki, karty przetrwania, czy kody do wersji demonstracyjnej The Beast Inside.

By |2018-11-19T14:18:22+01:0022 października|