Oparty na prawdziwej historii, wyczekiwany przez graczy, symulator walk powietrznych z modułem mechanika samolotowego, do tej pory dostępny był w trybie Wczesnego Dostępu. Od piątku gracze będą mogli kupić pełną wersję 303 Squadron: Battle of Britain na platformie Steam.

303 Squadron: Battle of Britain to pierwsza gra łącząca symulator walk powietrznych, moduł mechanika samolotowego i semi-otwarty, dostępny do eksploatacji, świat bazy RAF Northolt. Ze względu na wysoki realizm rozgrywki, opartej na faktycznym przebiegu zdarzeń podczas Bitwy o Anglię, produkcja wzbudziła zainteresowanie mediów polskich i zagranicznych.

Pełna wersja gry pojawi się na platformie Steam już w piątek, 31 sierpnia. Dzięki współpracy z globalnym wydawcą Plug-In Digital, 303 Squadron: Battle of Britain dostępne będzie również na ponad 70 innych platformach dystrybucji cyfrowej. Dodatkowo w sklepach na terenie Polski i Czech pojawi się pudełkowa wersja gry dystrybuowana przez firmę CENEGA.

W aktywnej, od maja tego roku, wersji Early Access, twórcy udoskonalili swoją grę, oraz dodali wiele nowości.

– Wysoko cenimy sobie uwagi i komentarze od graczy, które pozwalają nam skupić się na odpowiednim ukierunkowaniu rozwoju produkcji. Od czasu udostępnienia 303 Squadron: Battle of Britain sporo rzeczy zostało dodanych i teraz możemy oddać w ręce społeczności grę prezentującą ciekawą historię, dobrą jakość rozrywki i emocjonujące wyzwania, które mamy nadzieję,  pochłoną graczy na długie godziny.– mówi Bartosz Rakowski, założyciel Atomic Jelly, studia odpowiedzialnego za produkcję.

Twórcy dodali między innymi nowe mapy z systemem zmiennej pogody, dzięki którym gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Oprócz tego na lotnisku udostępniono nowe interakcje, które zapewnią graczom dodatkowe zajęcia, a także wzbogacą warstwę fabularną. . Bohaterowie zostali przedstawieni przy użyciu bardziej zaawansowanych narzędzi –  – rozbudowana została baza ich animacji, oraz zaimplementowano całkowicie nowe voice over’y. Miłośnicy samolotów z pewnością ucieszą się z dodania kultowego myśliwca Supermarine Spitfire, wraz z rozbudowanym trybem mechanika, w którym można będzie modyfikować jego parametry bojowe, instalując ulepszone części. Dodatkowo gracze po ukończeniu gry będą mogli nadal cieszyć się rozgrywką, dzięki możliwości tworzenia własnych misji bojowych ze swoimi ustawieniami. To wszystko dostępne będzie w siedmiu wersjach językowych: angielski, niemiecki, polski, francuski, rosyjski, hiszpański i włoski.

– Widzieliśmy potencjał produkcji 303 Squadron: Battle of Britain już na jej inicjalnym etapie, jednak sukces kampanii Kickstarter, a także pozytywny  odbiór zarówno mediów gamingowych na całym świecie, jak i społeczności graczy, utwierdził nas w przekonaniu, że skupienie się na jej dopracowaniu będzie kluczowe. Dlatego też cieszymy się, iż po owocnym czasie dopracowania wersji Early Access możemy zaproponować naszym graczom unikalną produkcję- mówi Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games.

By |2018-11-19T14:20:46+00:0029 sierpnia|