Tuż po sukcesie premiery gry z gatunku roguelike – Soulblight, Movie Games zapowiada cztery kolejne tytuły, które pojawią się na rynku już w najbliższych miesiącach.

Wraz ze zbliżającym się początkiem drugiego kwartału, Spółka zapowiada premierę jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji w swoim portfolio – horroru psychologicznego Lust for Darkness, inspirowanego twórczością Lovecrafta, Beksinskiego i Kubricka. Tytułu, który od czasu niezmiernie udanego Kickstartera gromadzi stale rosnącą rzeszę fanów.

– Jesteśmy podekscytowani zbliżającym się dniem premiery. Ogromne wsparcie fanów, ich sugestie i zaangażowanie motywowały nas przez ostatnie miesiące do wytężonej pracy, a przede wszystkim do realizacji dodatkowych elementów gry, które mogliśmy stworzyć dzięki osiągnięciu kolejnych poziomów zbiórki na Kickstarterze – mówi Michał Ciastoń, szef studia Movie Games Lunarium, odpowiedzialnego za Lust for Darkness.

Następnym znaczącym dla Movie Games wydarzeniem w nadchodzącym kwartale jest wypuszczenie gry 303 Squadron: Battle of Britain w trybie Early Access (wczesny dostęp do wciąż rozwijanej wersji). Gra w tym modelu dostępna ma być w kwietniu.

– Decyzja o udostepnieniu gry w modelu wczesnego dostępu podjęta była przez nas świadomie po zakończeniu kampanii na platformie Kickstarter. Globalne zainteresowanie jakie wzbudziła produkcja i zbudowana podczas trwania akcji wciąż aktywna społeczność, utwierdziły nas w przekonaniu, iż spoczywa na nas duża odpowiedzialność związana dostarczeniem rozrywki na najwyższym poziomie. Oprócz tego musimy pamiętać, że jednym z naszych celów jest dostarczenie źródła wartościowych informacji historycznych. Dzięki wersji wczesnego dostępu zyskujemy możliwość otrzymania istotnych wskazówek od fanów, otwierając drogę aktywnego dialogu z nimi i pozwalając na dalszy rozwoju gry podczas nadchodzących miesięcy – mówi Maciej Miąsik, członek Zarządu Movie Games.

Trzecim z zapowiadanych tytułów jest Plastic Rebellion. Gra tworzona przez zespół Movie Games 1Z to wyjątkowe połączenie FPS (strzelanki pierwszoosobowej) z gatunkiem tower-defense (obrony baz). Akcja osadzona jest w komiksowych, domowych wnętrzach, a wyjątkowy charakter gry zwrócił już uwagę znanych youtuberów z całego świata.

Dodatkowo, ogłoszona na początku 2018 roku pierwsza konwersja produkcji Movie Games na platformę Nintendo Switch – modyfikacja produkcji Orbital Racer- wyścigów kosmicznych wydanych w grudniu 2017 – znacząco rozwinęła się podczas trwania projektu.

– Konsekwencją zmian, które chcieliśmy wprowadzić do wersji pecetowej jest znacząca modyfikacja mechaniki rozgrywki i grafiki, co finalnie skłoniło nas do wydania gry pod zupełnie nowym tytułem. W zasadzie możemy w tym przypadku powiedzieć, że jest to zupełnie nowa gra, przystosowana do potrzeb nowej konsoli Nintendo. Cieszymy się, że tak dopracowanym tytułem rozpoczniemy nasze działanie na nowym rynku, z którym wiążemy wiele przyszłych planów – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Pośród ujawnionych informacji, pojawiły się również wzmianki o trzech kolejnych tytułach.

–Drugi kwartał będzie najmocniejszym i najważniejszym w historii spółki. To dla nas przełomowy moment, zarówno pod względem produkcji jak i decyzji biznesowych. Jesteśmy dumni, iż wraz z postępem prac zbliżających nas do wejścia na giełdę, możemy zapowiedzieć wyczekiwane premiery. To jednak nie znaczy, iż spoczywamy na laurach. W najbliższych tygodniach ujawnimy co najmniej trzy nowe projekty, w tym grę Macieja Miąsika – kontynuuje Aleksy Uchański, przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games.

By |2018-11-19T15:01:01+00:0029 marca|