Współpraca Movie Games z globalnym partnerem – Plug-In-Digital, umożliwi firmie znaczące poszerzenie kanałów dystrybucji. Francuska firma to jeden z największych niezależnych wydawców gier komputerowych w Europie, współpracujący z ponad 70 partnerami, takimi jak Amazon, GOG Apple czy WildTangent.

Tytułem inaugurującym współpracę będzie 303 Squadron: Battle of Britain, którego premiera zapowiedziana jest już na 8 maja. Współpraca z zagranicznym partnerem pozwoli na dywersyfikację kanałów dystrybucji wychodzącej w ten sposób ponad, dotychczas wykorzystywaną, platformę Steam.

– Steam pozostaje naszym głównym kanałem dystrybucji, jednak w miarę rozwoju firmy zdecydowaliśmy się pójść krok dalej i odróżnić się od niewielkich producentów gier komputerowych, bazujących najczęściej na mono-kanałowej sprzedaży. Dzięki współpracy z Plug-In-Digital realizujemy przede wszystkim strategię globalizacji naszej oferty i poszerzania sieci dystrybucji – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games S.A. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z proponowanych przez firmę Plug-In-Digital warunków współpracy. Dowodzą one nie tylko profesjonalnego podejścia, ale także dostrzeżenia potencjału sprzedażowego produkowanych przez nas gier. Obecnie negocjujemy rozszerzenie współpracy, która uwzględni większość gier naszego portfolio.

 

By |2018-11-19T14:52:52+01:0020 kwietnia|