Grono polskich twórców gier wideo powiększyło się o nową postać – Hydra Games z siedzibą w Warszawie. Spółka produkować będzie gry poruszające tematykę problemów społecznych. Ich produkcje dostępne będą na PC, Nintendo Switch, PlayStation i Xbox.

Na stronie Spółki przeczytać możemy, iż produkcje studia dotykają problemów społecznych – wojna, uzależnienia, przemoc. Problemy, które wydają się marginalne, dotyczą jedynie nielicznych. Jednak w momencie gdy ignorowane będą zbyt długo, sięgają po niewinne ofiary, siejąc spustoszenie w miejscach gdzie ich działania nie spodziewał się nikt.

Rynek gier wideo charakteryzuje się przystępnością i niskim progiem wejścia, co jednocześnie tworzy ryzyko jego przepełnienia i wysokiej konkurencyjności. Aby osiągnąć faktyczny sukces, należy zidentyfikować niszę, której zapełnienie pozwoli na wyróżnienie się spośród innych. Taką niszą dla Hydra Games są projekty poruszające tematykę problemów społecznych. – mówi Dominika Szot, prezes Hydra Games.

Strategia Spółki zakłada nie tylko wyróżnienie się tematyką produkcji, lecz również zdobycie fanów zarówno pośród graczy komputerowych jak i konsolowych. Spółka planuje produkcję gier na PC, Nintendo Switch, PlayStation i Xbox. Aby zadbać o jakość zarówno technologiczną jak i estetyczno-fabularną swoich produkcji Spółka zapowiada wewnętrzne portowanie tytułów na konsole w celu zachowania najwyższej jakości produktu i dostosowania go do potrzeb konkretnych platform.

Hydra Games dokonała zakupu modułów od Movie Games S.A., Spółki notowanej na rynku NewConnect. Movie Games ma w swoim portfolio liczne, pozytywnie odebrane tytuły na PC i Nintendo  Switch, jak również świetnie zapowiadające się produkcje wykonywane m.in. na licencji Discovery Channel Alaskan Truck Simulator czy  Mythbusters, a także też i spotykający się z entuzjastycznym odbiorem horror The Beast Inside.

Współpraca z Hydra Games daj nam możliwość uzyskania partnera, który rozumie naszą filozofię i prezentuje wysoki poziom działań, które pozwalają nam wierzyć, iż tytuły wyprodukowane przez Hydra Games zaprezentują najwyższą jakość. Dzięki skupieniu Hydra Game na określonej tematyce produkcji, mamy pewność, iż powierzone im tytuły zostaną w pełni przeanalizowane i zrozumiane, a w konsekwencji zaprezentują najwyższą jakość i przemyślaną rozgrywkę. – mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Jeszcze w 2019 roku Spółka planuje wydać trzy tytuły pod własnym szyldem, jednak na tym etapie nie zdradza więcej szczegółów.

 

By |2019-01-21T12:57:05+00:0021 stycznia|