Do portfolio produkcji Movie Games dołączy już druga gra realizowana we współpracy z Discovery Channel. Mythubsters: Pogromcy Mitów oparty na znanym na całym świecie programie popularnonaukowym o tym samym tytule, dostępna będzie w 2019 roku.

2019 będzie dla Movie Games obfitował w premiery. Bogate portfolio zapowiadanych tytułów uwzględnia takie produkcje jak The Beast Inside, Alaskan Truck SImulator, Plastic Rebellion, Car Wash Simulator czy Plane Mechanic Simulator, realizowane przez kilkunasto- i kilkudziesięcioosobowe zespoły, które łącznie angażują ponad 100 zatrudnionych osób. Mythbuster to następny tytuł, który zasili imponujące portfolio.  

Współpracę Movie Games z Discovery rozpoczęła realizacja projektu Alaskan Truck Simulator – symulatora kierowcy ciężarówek na odległej Alasce, zapowiedzianego na rok 2019.  Wczesne materiały z gry spotkały się z ogromnym entuzjazmem społeczności i mediów. Dowodem udanej współpracy jest realizacja kolejnej wspólnej produkcji, tym razem opartej na jednej z najpopularniejszych serii Discovery – Mythbusters: Pogromcy Mitów.

Mythbusters to jeden z najpopularniejszych programów Discovery Channel, emitowany na antenie tej stacji nieprzerwanie od 2003 roku. Program doczekał się 17-tu sezonów emitowanych w kilkunastu krajach na całym świecie. Jego fabuła opiera się na testowaniu prawdziwości mitów, przesądów, scen z filmów i licznych anegdot za pomocą metod naukowych przez prowadzących, ekspertów w dziedzinie efektów specjalnych – Adama Savage i Jamie’go Hyneman’a. Po 2 latach przerwy, seria powraca w 2019 w formule Mythbusters Jr, skierowanej do młodych widzów.

– Partnerstwo z Discovery potwierdza, iż kierunek naszych działań i obrana strategia spotykają się z uznaniem i zaufaniem rynku. Dotychczasowe prace nad naszą pierwszą wspólna grą – Alaskan Truck Simulator, idą pomyślnie. Dodatkowo cieszy nas duże zainteresowanie społeczności i mediów już na tak wczesnym procesie produkcji.– mówi Jakub Trzebiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games – Powierzenie nam kolejnej realizacji, tworzonej na podstawie tak rozpoznawalnego tytułu jak Pogromcy Mitów, to ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

W ramach współpracy, Discovery Licensing INC aktywnie zaangażuje się nie tylko w proces produkcji, ale także akcje marketingowe i promocyjne gry, oraz PR. Działania w zakresie promowania tytułu uwzględniają obecność gier w programach telewizyjnych, wsparcie wizerunkowe gwiazd znanych z programów Discovery, promowanie gier na kanałach Social Media i w serwisach internetowych. Podpisana umowa otwiera również możliwość dalszej współpracy przy kolejnych umowach licencyjnych programów z uniwersum Discovery Communications (m.in. Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Travel).

Movie Games jeszcze w tym roku dołączy do grona Spółek notowanych na NewConnect. Oficjalny debiut Movie Games zapowiedziany jest na 18 grudnia 2018 roku.

 

By |2018-12-17T09:55:47+00:0017 grudnia|