Movie Games zdecydowało się na przeprowadzenie metamorfozy gry Orbital Racer, która w procesie portowania na Nintendo Switch, w związku z ilością zmian w produkcji, zyskała zupełnie nową nazwę. Ponadto w kolejce do wydań konsolowych stoją już następne tytuły.

Ogłoszone niedawno plany wydania wyścigów kosmicznych Orbital Racer, na platformę Nintendo Switch, finalnie przyniosły tak wiele zmian w oryginalnej produkcji, że firma zdecydowała o wydaniu gry pod zupełnie nowym tytułem – VSR: Void Space Racing. Jak ogłosiła spółka, gra jest ukończona i właśnie trafiła do certyfikacji Nintendo.

– Orbital Racer to pierwsza z naszych gier na Nintendo Switch. Przecierając szlaki, nie chcieliśmy iść na kompromisy, ani mechanicznie przenosić produkcji komputerowej do wymagającego odmiennego podejścia środowiska. Zdajemy sobie sprawę z różnic pomiędzy platformami. Zmiany graficzne i gameplayowe w grze Orbital Racer okazały się na tyle rozległe i znaczące, że zdecydowaliśmy się nadać jej nowy tytuł – mówi Aleksy Uchański, Przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games S.A.

Prace nad dostosowaniem Orbital Racer do wymagań Nintendo Switch, nie są jednorazowym zabiegiem w sektorze konsol. Jak zapowiada Maciej Miąsik, Wiceprezes Movie Games S.A. – W najbliższym czasie rozpoczynamy pracę nad wersjami na Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One dla gry Tower Defense z elementami FPS oraz Plastic Rebellion, tworzonej przez zespół 1Z, która ukaże się w drugim kwartale 2018. Zespół ten tworzą moi byli studenci z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jestem niezmiernie podekscytowany widząc ich pracę, postęp działań, kreatywność i wyjątkowe podejście do swojego autorskiego projektu.

Movie Games S.A. realizuje prace nad portem Plastic Rebelion we współpracy z SimFabric S.A. natomiast przy  grze Orbital Racer współpracuje ze spółką Sonka S.A.

 

By |2018-11-19T15:00:13+00:0019 kwietnia|