W gronie finalistów konkursu Indie Showcase organizowanego podczas jednego z największych eventów gamingowych w Europie Centralnej – Digital Dragons, znalazły się, aż dwie gry od warszawskiej Spółki Movie Games – psychologiczny horror Lust for Darkness i połączenie thrillera z horrorem – The Beast Inside.

Digital Dragons to organizowana od 2012 roku konferencja na której spotkać można największe nazwiska gamedevu nie tylko z areny lokalnej, ale również międzynarodowej. Równocześnie wydarzeniu towarzyszy konkurs pozwalający na wyróżnienie najlepszych produkcji minionego roku.

W tym roku do grona finalistów Indie Showcase trafiły aż dwa horrory od Movie Games.

Pierwszy z nich, realizowany przez zespół Illusion Ray Studio – The Beast Inside, to produkcja, o której po udanej kampanii Kickstarter, głośno zrobiło się na całym świecie. Łącząc cechy klasycznego horroru i niepokojącego thrillera przenosi gracza do czasów zimnej wojny, gdzie ukrywający się na przedmieściach Bostonu kryptoanalityk odnajduje pamiętnik mrocznego lokatora zamieszkującego w przeszłości jego dom. Co łączy łamacza kodów i tajemniczego Nicolasa? Jak upiory przeszłości ponownie zagrozić mogą życiu niewinnych? Wcielając się w rolę dwóch bohaterów, których dzieli 100 lat historii, gracz musi stanąć twarzą w twarz z bestią czyhającą pośród tajemnic przeszłości.

Illusion Ray Studio, to wybitnie utalentowani twórcy. Ich gra dowodzi, że doświadczenie, które przez lata pracy zebrali zarówno w branży gier komputerowych jak i filmowej, pozwoliło na stworzenie tytułu, który obala mit prostej mechaniki dominującej w horrorach, w zamian dając graczowi możliwość wejścia do świata gry. Świata nie tylko strasznego przez wzgląd na historię, ale także zachwycającego grafiką, przy produkcji której posługiwano się techniką fotogrametryczną, pozwalającą na precyzyjne przeniesienie do świata gry rzeczywistych, realnych obiektów. – mówi Maciej Miąsik, Wiceprezes Movie Games.

Drugi tytuł, również zdobył rozgłos za pośrednictwem kampanii Kickstarter. Produkcja od katowickiego zespołu Movie Games Lunarium pt. Lust for Darkness to psychologiczny horror przesiąknięty motywami okultystycznymi i erotycznymi. Dodatkowo, wyjątkową atmosferę tworzy świat gry, inspirowany sztuką twórców takich jak Zdzisław Beksiński, H.P.Lovecraft czy Stanley Kubrick. Przemieszczając się pomiędzy dwoma rzeczywistościami, gracz zgłębi tajemnice posiadłości oraz pozna bluźniercze oblicze mrocznego świata kultu Lust’Ghaa.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych zespołów. I cieszymy się, że Ich ciężka praca przynosi efekty. Bardzo istotny jest dla nas fakt, iż obydwie produkcje zostały docenione zarówno przez społeczność graczy, jak i profesjonalistów branży. Wsparcie na Kickstarterze jest dowodem zainteresowania tematyką ze strony naszych odbiorców, a wyróżnienie, jakim jest zakwalifikowanie się do ścisłego finału prestiżowego konkursu, to wiarygodne potwierdzenie jakości tworzonych przez nas tytułów- mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

W portfolio produkowanych gier Movie Games ma już jednego zwycięzcę Indie Showcase, wydana niedawno przez Spółkę gra Soulblight, z gatunku roguelike, stworzona przez My Next Games Studio, wygrała konkurs Digital Dragon w 2015 roku. O tym, kto zdobędzie pierwsze miejsce w tym roku dowiemy się podczas organizowanej w maju gali rozdania nagród w Krakowie.

By |2018-11-19T14:50:44+00:0025 kwietnia|