Symulator walk powietrznych i mechanika samolotów oparty na prawdziwej historii Dywizjonu 303 od Movie Games dostępny jest już na platformy PC. Aktualna wersja we Wczesnym Dostępie (eng.Early Access) oferuje pełną grę, jednak pozostanie w stadium rozwoju przez najbliższe cztery miesiące.

303 Squadron: Battle of Britain to pierwsza gra wojenna, której gameplay odzwierciedla historyczne wydarzenia Bitwy o Anglię, opowiadając bezpośrednio historię Dywizjonu 303. Produkcja łączy w sobie symulator lotów z modułem mechanika samolotowego, dodatkowo umożliwiając eksplorację bazy RAF Northolt w poszukiwaniu w poszukiwaniu misji i ukrytych zadań. 303 Squadron: Battle of Britain umożliwia przeżywanie historii wojennych bohaterów zarówno z perspektywy pilota jak i członka załogi lądowej.

Często spotykamy się z porównaniami do gier War Thunder czy IL-2 Sturmovnik. Ze względu na  gatunek, są one uzasadnione. Jednak warto zauważyć, że 303 Squadron: Battle of Britian wyróżnia spośród tych tytułów tematyka, chronologiczność fabuły, spójność misji w rozgrywce czy dostępność modułu mechanika. Nie staramy się zająć miejsca wspomnianych tytułów, mamy natomiast na celu wprowadzenie czegoś nowego w gatunku symulatorów walk powietrznych, pokazania, iż w gatunku symulatorów z powodzeniem wprowadzić można emocjonującą historię, która nie umniejsza jakości części symulacyjnej. – mówi Bartek Rakowski, Założyciel Atomic Jelly, studia Movie Games.

Produkcja realizowana przez studio Atomic Jelly i Movie Games ukazała się na platformie Steam 24 maja. Jak oświadczają na oficjalnej stronie produktu twórcy gry,  ze względu na duży sukces kampanii Kickstarter, a także chęci dodania dodatkowych funkcjonalności przy zachowaniu najwyższej jakości,  proces ukończenia gry wydłużył się. Aktualnie dostępna wersja gry to, jak gwarantuje wydawca, pełna produkcja, którą przejść można od początku do końca w zakresie głównej historii. Ograniczenia związane z wersją Early Access pojawiają się w obrębie niektórych funkcjonalności, interakcji i powierzchni bazy RAF Northolt.

– 303 Squadron: Battle of Britain to produkcja wyczekiwana na całym świecie. Przez wzgląd na szacunek i zaufanie do naszej społeczności, zdecydowaliśmy się wypuścić grę w wersji Early Access. Decyzja ta wiąże się z chęcią podzielenia się z graczami efektami naszej pracy, a także przedstawienia im koncepcji rozgrywki i fabuły na skalę większą, niż miało to miejsce w przypadku wersji Demo produkcji. Niezmiernie liczymy na konstruktywne opinie naszych graczy, które pozwolą nam na ulepszenie gry i dostarczenie, w niedługim czasie, świetnej wersji finalnej. – mówi Aleksy Uchański, Przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games.

By |2018-11-19T14:36:50+00:0025 maja|